Minust

2007. aastast arvatavasti

Tere, kallis lugeja!

Minu nimi on Janno Tults ning elan Tallinnas. Olen 28 aastat noor.

Hariduse järgi olen maksunduse väike spetsialist (Tallinna Majanduskooli maksunduse rakenduslik kõrgharidus 2013), matemaatikaõpetaja (lõpetasin Tallinna Ülikooli matemaatikaõpetaja magistrantuuri 2008. a), enne õppisin matemaatikat bakalaureuse tasemel, lõpetasin 2006. a.

Leidsin, et õpetaja eriala pole siiski päris minu rida ning läksin õppima maksundust Tallinna Majanduskooli.

Hobi korras juhin Tarkuseveski UÜ-d, mis tegeleb traditsiooniliselt eraõpetamise ja uue suunana (või mis ta nüüd nii uus ongi, juba mitu aastat) raamatupidamisega. Ise ka õpetan sealt kaudu matemaatikat ja teen raamatupidamist. Miks hobi? Sest õpetamine on ala, mis sisse ei too ning, nagu iga ala äriühinguna, asju ajada on keerulisem seoses täiendava aruandluskohustuse ja maksukohustusega, mida nö mustalt tegijatel justkui pole. Maksuamet võiks üleüldiselt pigem tegeleda mustalt tegijatega, kui registreeritud tegijate kimbutamisega. Aga see on selgelt keerulisem. Samas ma jätkan äriühinguga toimetamist. RKH lõputöö kaitsesin teemal MTÜ raamatupidamise korraldamine ja maksustamine.

Minu meelisteemad on maksud, ettevõtlus ja haridus. Eks paljuski seetõttu, et ma olen õppinud ja jätkuvalt õpin neid alasid, ka töötan igapäevaselt neil aladel rohkemal või vähemal määral.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga