Idee sotsiaalmaksu alandada

Kui maksud on madalamad, siis on paljudel võimalik ka makse maksta, et saada haigekassa, mitte minna töötuks oma kogutud reserve kasutama, et saada haigekassa ja sellega makse mitte maksta.
Kaudsete maksudega on üks hea asi, et võimalik on valida, mida tarbid. Elektrit küll tarbime enam-vähem kõik, kütust samuti (kasvõi ühistranspordi käitamiseks), aga suitsu ja alkoholi enam kõik ei tarbi.
Kaudsete maksudega näitab ka riik kätte, et mille tarbimist on vaja piirata ja mille oma suurendada – aktsiisiga kaetud toodete tarbimist siis tuleb piirata. Riik nimelt ei kehtesta ideeliselt makse mitte raha saamiseks, vaid mõjutamiseks millegist loobuma. Ka tulumaks, mida rohkem me kulutame, seda rohkem on vaja maksu koguda. See teatud hetkeni peab tõusma, aga teatud hetkest peaks jääma stabiilseks, sest siis tekib vastupidine efekt – keegi ei taha enam tulumaksu kohustusega seotult (nt töötasu) teenida, sest nagunii läheb raha ära.
Ma isiklikult hoian tänu sellele palju raha kokku, et ma ei suitseta ega tarbi alkoholi. Eks see raha muidugi kulub mujale.

Janno Tults: tutvustus

Maksunduse üliõpilane Tallinna Majanduskoolis. Matemaatikaõpetaja magister Tallinna Ülikoolist. Matemaatika bakalaureus Tallinna Ülikoolist. Elan Tallinnas. Juhin ja toimetan Tarkuseveski UÜs.
Rubriigid: Maksud. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga