Üksikkandidaadid sunnivad valimissüsteemi muutma

Täna ilmnenud üksikkandidaatide info puudumine valimiskomisjonides võib skandaali vallandada. Suures osas sõltub see, kui suuresk lärm paisub, meedia suvast muidugi.

Järgmine probleem tekib pärast valimisi, kui enneolematult suur hulk hääli läheb ümberjagamisele. Siiani on öeldud, et anna hääl sellele, kes kindlasti Parlamenti pääseb, siis ei lähe kaduma. Kuna seekord on nii palju üksikkandidaate, võib juhtuda, et “kaduma” läheb 10% või rohkemgi hääli. See paneks Eesti süsteemi demokraatlikkuse kahtluse alla.

Selge on see, et hääled ei “kao” kuhugi, vaid “visatakse prügikasti” kellegi suva järgi, mis on otseses vastuolus Eesti demokraatia põhimõtetega. Siiani on häälte hulk, mis on kunstlikult loodud künnise tõttu jäetud arvestamata, olnud nii väike, et seda on olnud võimalik ignoreerida. Kui see kõigi õiglustunde piirid ületab, lahvatab protestilaine ebaõigluse vastu meediasse, mis sunnib võimulolijaid olukorda muutma.

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Kalamaja parkimisprobleem

Eile korraldas Telliskivi selts Stratumi uuringu esitluse Kalamaja parkimisprobleemist. Uuringust selgus, et probleemi ei olnudki, väljaarvatud asjaolu, et Kalamajja oli otsustatud teha tasuline parkimisala.

Uuring tuvastas, et parkivad autod katavad pisut üle 30% tänavaäärsetest parkimiskohtadest. Tulemus näitab, et igasugune vajadus parkimisprobleemiga tegelemiseks selles piirkonnas puudub. Sellele vaatamata pakkus Stratum igasuguseid “lahendusi” sellele libaprobleemile.

Tundub, et rahvas hakkab unustama, et idee tekkis ajal, kui selgus, et paadimaks ei laekugi ja mujal Tallinnas olid parkimistulud väiksemad, kui prognoositud. Tallinna linnavõim pole tänaseni julgenud välja öelda, et ainsaks uue tasulise parkimisala põhjuseks on vajadus lisaraha saamiseks.

Tundub, et liiga kaua võimul olnud poliitikud ei taju enam reaalsust. Üha uued maksud ju liituvad üldise maksukoormusega ja fakt on see, et kellegi rahakott ei ole põhjatu. Lõpuks enam ei ole rahval raha mida juurde maksta. Lisa siis müügimaks, kilekotimaks, parkimismaksud, jne., kuid üldine laekumine ei suurene, kuna maksude lisamine ei suurenda ringluses olevat raha hulka.

Maksukoormus on täna liiga suur. Täiesti jabur on üritada seda veelgi tõsta.

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri